Hasiči z Chřešťovic oslavovali

20.08.2016 14:30
Sobotní odpoledne 20.8. patřilo hasičům a všem příznivcům tohoto dobrovolného spolku. Kolem čtrnácté hodiny se ozvaly hasičské houkačky a do vsi vjely nazdobené hasičské vozy z přidružených obcí. V Chřešťovicích se původně mělo zastavit také několik historických hasičských vozidel, které projížděly různými lokalitami v rámci takzvané Spanilé jízdy. Bohužel, někde se zřejmě stala chyba a z původního počtu těchto historických vozidel se do Chřešťovic dostalo pouze jediné se svou posádkou. I tak bylo ještě co slavit. Odpoledne pokračovalo různými poctami  mezi hasiči a také slavnostním projevem starosty Albrechtic nad Vltavou Miroslavem Ušatým. Jedním z hlavních bodů této slavnosti bylo předání zcela nového hasičského auta Opel Movano 3500 místním hasičům. Klíče od auta slavnostně převzal z rukou starosty Albrechtic nad Vltavou velitel sboru Vít Kothánek spolu s jednatelem sboru Václavem Lidem. Od založení hasičského sboru v Chřešťovicích je to vůbec poprvé, co budou mít Chřešťovice k dispozici vlastní hasičské auto. Proto také bylo auto ještě posvěceno panem farářem Karlem Vrbou, aby hasičům dobře sloužilo. Na závěr  starosta chřešťovického SDH Miloslav Mareš všem poděkoval za účast a pozval přítomné na malé posezení s občerstvením.

www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1178166846-zpravy/216411014000820

15.6.1973